Dbaj o swoje auto

m i wygodą. Tak samo, jak zajmujemy się chociażby własną garderobą, tak powinniśmy również dbać o nasze samochody, ponieważ one także często ulegają awariom, a niewłaściwe użytkowanie i brak przeglądów mogą skończyć się dla nas ba

Dbaj o swoje auto

Warto dbać o własne auto jak najlepiej!

Często dbamy o własne domy, o nasze zdrowie oraz o lepszy wygląd, ponieważ wiemy, że tylko w ten sposób będziemy mogli cieszyć się komfortem i wygodą. Tak samo, jak zajmujemy się chociażby własną garderobą, tak powinniśmy również dbać o nasze samochody, ponieważ one także często ulegają awariom, a niewłaściwe użytkowanie i brak przeglądów mogą skończyć się dla nas bardzo źle. Nie dbając o samochód zmniejszamy swoje bezpieczeństwo na drodze, a także narażamy się na wysokie koszty poważnych napraw, których każdy z nas wolałby uniknąć. Zamiast więc borykać się z problemami, lepiej im zapobiegać, a do tego wystarczą regularne przeglądy i kontrole stanu naszych samochodów. Warto poświęcić im sporo uwagi i podejść do nich odpowiedzialnie.


Jakie naprawy możemy przeprowadzić samodzielnie?

Każdemu z nas może przydarzyć się awaria samochodu, co skutecznie ogranicza naszą swobodę oraz daje nam powód do dodatkowego stresu. Zawsze pragniemy, by nasze auto było sprawne, więc jeśli już coś się zepsuje, powinniśmy szybko rozpocząć naprawę. W zależności od tego, jakiego rodzaju usterka się pojawiła, możemy zrobić to na wiele sposobów. Z niektórymi rzeczami warto oczywiście udać się do mechanika, jednak te drobne problemy, jak chociażby wymiana wadliwych wycieraczek, z łatwością naprawimy samodzielnie. Jeśli nie do końca wiemy jak to zrobić, możemy poszukać w Internecie odpowiedniego poradnika, który nam to wszystko ułatwi.


Czym różnią się akumulatory?

W zależności od składu elektrolitu i budowy elektrod rozróżnia się następujące rodzaje akumulatorów:

Akumulator kwasowo-ołowiowy (akumulator Plantego) ? w którym elektrolitem jest roztwór kwasu siarkowego, elektroda (?) wykonana jest z ołowiu (z dodatkami) w formie siatki, zaś elektroda (+) jest wykonana z tlenku ołowiu(IV) PbO2 immobilizowanego na ramce ołowianej ? tego rodzaju akumulatory są masowo wykorzystywane w samochodach. Zaletą akumulatora ołowiowego jest zdolność rozładowania dużym prądem przez krótki czas, prostota układu ładowania, niska cena w stosunku do pojemności. Wadą jest znaczna masa przypadająca na jednostkę pojemności.
Akumulator NiCd ? zwany też wtórną baterią alkaliczną ? w której elektrody są wykonane z wodorotlenku niklu i wodorotlenku kadmu, zaś elektrolitem są półpłynne lub stałe substancje o składzie chemicznym różniącym się w zależności od producenta, ale zawsze posiadającym silnie zasadowy (inaczej alkaliczny) odczyn.
Akumulator NiMH ? ulepszona odmiana akumulatorów NiCd, w których jedna z elektrod jest wykonana z niklu, zaś druga elektroda ze spieku metali ziem rzadkich w atmosferze wodoru. Rolę klucza elektrolitycznego spełnia gąbczasta struktura nasączona substancjami alkalicznymi oraz złożonym chemicznie katalizatorem. System elektrochemiczny jest zdolny do absorpcji wydzielających się podczas ładowania gazów, szczególnie wodoru. Akumulator jest całkowicie szczelny i charakteryzuje się długą żywotnością.
Akumulator Li-ion ? w których jedna z elektrod jest wykonana z porowatego węgla a druga z tlenków metali, zaś rolę elektrolitu pełnią złożone chemicznie sole litowe rozpuszczone w mieszaninie organicznych rozpuszczalników.
Akumulator litowo-polimerowy ? odmiana akumulatorów Li-ion, w których ciekły elektrolit jest zastąpiony stałym elektrolitem polimerowym wykonanym z np. gąbek na bazie poliakrylonitrylu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_elektryczny



© 2019 http://tani-nocleg.opole.pl/