Mechanika samochodowa - Kto? Gdzie? Jak?

k będzie mógł dokonywać różnych napraw samochodowych. Do takich przydatnych części samochodowych można zaliczyć lusterka samochodowe i wycieraczki oraz paski klinowe i różnego rodzaju śrubki. Do ich użytkowania przydadzą się śrubo

Mechanika samochodowa - Kto? Gdzie? Jak? podpory wału napędowego

Magazynowanie części samochodowych

Przydatne każdemu kierowcy części samochodowe mogą być przez niego przechowywane w garażu lub w domowej przybudówce. Dzięki temu domowy mechanik będzie mógł dokonywać różnych napraw samochodowych. Do takich przydatnych części samochodowych można zaliczyć lusterka samochodowe i wycieraczki oraz paski klinowe i różnego rodzaju śrubki. Do ich użytkowania przydadzą się śrubokręty i różne sprzęty mechaniczne. Na pewno każdy właściciel samochodu, zwłaszcza takiego, który wymaga częstych napraw posiada dużą liczbę różnych części samochodowych. Może po nie sięgać zawsze, kiedy stają się mu naprawdę potrzebne. W razie braku dostępu do takich części może dokonać ich zakupu w tanim sklepie motoryzacyjnym lub w komisie samochodowym.


Zmiana lepkości płynu hamulcowego


Lepkość

Zmiana lepkości płynu hamulcowego pod wpływem różnic temperatury powinna być jak najmniejsza, aby hamulce mogły niezawodnie działać w szerokim zakresie temperatur (od -40 °C do +100 °C). W przypadku układów hamulcowych z ABS zachowanie możliwie małej lepkości w niskich temperaturach jest szczególnie ważne.

Ściśliwość

Ściśliwość płynu hamulcowego powinna być mała i możliwie niezależna od temperatury.

Ochrona przed korozją

Według normy FMVSS 116 płyny hamulcowe nie powinny oddziaływać korozyjnie na metale stosowane w układach hamulcowych. W celu uzyskania wymaganych własności antykorozyjnych płynu stosuje się odpowiednie dodatki.

Wszystkie płyny hamulcowe z wyjątkiem DOT5, którego głównym składnikiem są silikony, działają agresywnie na skórę i powłokę lakierową samochodu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn_hamulcowy


mechaniczne - zmianę przełożeń uzyskuje

Rodzaje skrzyń biegów

mechaniczne - zmianę przełożeń uzyskuje się za pomocą przekładni zębatych. Są to popularne skrzynie z ręczną dźwignią zmiany biegów. Koła przekładni pozostają w ciągłym zazębieniu. Odpowiednie przełożenie, a zatem i drogę przepływu mocy w przekładni, wybiera się poprzez system synchronizowanych sprzęgieł, sterowany drążkiem zmiany biegów. W starych konstrukcjach skrzyń biegów, które nie były wyposażone w synchronizatory, zmiana biegów była procesem wielostopniowym (tzw. "podwójne wysprzęglanie"):
rozłączenie sprzęgła głównego
zmiana biegu na luz i ponowne wsprzęglenie
międzygaz ? chwilowe podniesienie prędkości obrotowej wału silnika w celu wyrównania prędkości obrotowych kół przekładni
wysprzęglenie i wybór odpowiedniego biegu
wsprzęglenie
Sekwencyjne - rodzaj skrzyń mechanicznych, stosowanych w motocyklach oraz rzadziej w samochodach, w których zmiana przełożenia realizowana jest za pomocą dźwigni, mającej możliwość jednorazowo zmiany tylko o jeden bieg (w górę lub w dół). Po zastosowaniu sterowania za pomocą elektroniki, trafiły również do samochodów.
Hydromechaniczne - zmianę przełożenia uzyskuje się za pośrednictwem zmiany szybkości krążenia cieczy w przekładni hydrokinetycznej i przekładni zębatej, zwykle planetarnej. Są to zazwyczaj automatyczne lub półautomatyczne skrzynie biegów.
Bezstopniowe - przełożenie realizowane jest za pomocą pasa klinowego specjalnej konstrukcji, opasującego dwie pary kół stożkowych, które rozsuwając się, lub zsuwając powodują płynną zmianę przełożenia. Jego wartość w takiej konstrukcji może być dowolna w pewnych granicach. Stosowane głównie w kombajnach oraz nowoczesnych ciągnikach rolniczych, a także w skuterach.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skrzynia_bieg%C3%B3w



© 2019 http://tani-nocleg.opole.pl/