O technikach i metodach grzewczych

byle komu.Sprawdzić wentylację, ale jak?Objawy niesprawnej wentylacji można bardzo łatwo rozpoznać i wcale nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy przebywać w danym mieszkaniu, czy też domu i obserwować p

O technikach i metodach grzewczych wentylacja gdańsk
Przy odpowiednio zrobionej instalacji cieplnej i wentylacyjnej budynek nie powinien mieć żadnych problemów z pleśnią czy grzybem. Dlatego jest kluczową sprawą i nie można jej zlecić byle komu.

Sprawdzić wentylację, ale jak?

Objawy niesprawnej wentylacji można bardzo łatwo rozpoznać i wcale nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy przebywać w danym mieszkaniu, czy też domu i obserwować pewnych charakterystycznych rzeczy.

Długo unoszące się zapachy, które powinny już dawno się ulotnić to jeden z objawów złej wentylacji. Kolejnym jest zalegająca wilgoć na szybach okien, zwłaszcza z rana. Można też sprawdzić wentylacje bezpośrednio: przykładamy zapalniczkę w otworu wentylacyjnego, jeżeli płonień wychyli się w naszą stronę znaczy to, ze wentylacja źle działa i koniecznie trzeba coś z tym zrobić.


Definicja efektu kominowego

Efekt kominowy (ciąg, cug) ? zjawisko fizyczne powstawania spontanicznego przepływu cieplejszego gazu (np. powietrza) z dołu do góry w kominach. Efekt kominowy występuje też w szybach wentylacyjnych, szybach wind, szybach kopalnianych i wielu innych miejscach o pionowym układzie.

Siłą napędową efektu kominowego są różnice gęstości wynikające np. z różnicy temperatury pomiędzy powietrzem (lub ściślej: gazem) zewnętrznym, a wewnętrznym (w przewodzie komina). Słup wewnętrznego, ogrzanego powietrza jest lżejszy niż zimnego ? zewnętrznego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_kominowy


Czujniki wentylacyjne

Według zasad bhp każdy system wentylacyjny powinien być, co jakiś czas, sprawdzany, ponieważ niesprawny system wentylacyjny może stać się przyczyną bardzo poważnych problemów, a nawet zagrażać zdrowiu osób mieszkających w domu lub bloku mieszkalnym. W domach i mieszkaniach można też zakładać czujniki wentylacyjne, czyli tzw. czujniki dymu i czadu, które włączą się, kiedy pomieszczenia zostaną zadymione lub zacznie się do nich ulatniać gaz. Jeżeli takie czujniki zaczną dawać ostrzegawcze sygnały albo mieszkańcy sami zauważą jakieś niebezpieczne symptomy, powinni od razu zadzwonić po straż pożarną lub przynajmniej zamówić przyjazd serwisu wentylacyjnego. Może on pojawić się w takim budynku mieszkalnym nawet w ciągu kilku minut.



© 2019 http://tani-nocleg.opole.pl/