BHP

humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący...w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wyk

Dodane: 26-10-2014 08:22
BHP firma bhp warszawa
prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący...w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Przyjmując do pracy nowego pracownika musisz spełnić wiele wymogów formalnych. Jednym z obowiązków pracodawcy jest przeszkolenie pracownika w zakresie bhp. Obowiązek szkolenia bhp pracowników wynika z Kodeksu Pracy.

Zatrudniając pracownika, który już wcześniej wykonywał pracę w naszej firmie i znów go zatrudniamy, nie musimy szkolić ponownie.

Celem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście poprawienie bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Przez internet

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy w Polskiej sieci jest dosyć obszerna. Wystarczy wyszukać słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm z branży.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost szeroki. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Znakomitą alternatywą dla stacjonarnych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy są szkolenia online. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu złotych za szkolenie. Naprawdę dobry pomysł. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy posiedzieć przy kompie.


Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel okresowych szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z zakresu bhp zdobytych podczas szkolenia wstępnego zapoznanie pracowników z najnowszymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Szkolenia okresowe jak nakazuje rozporządzenie powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Powinność okresowych szkoleń bhp wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w dziedzinie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).© 2019 http://tani-nocleg.opole.pl/